Grodzisk Mazowiecki: lepiej wybrać mniejsze czy większe mieszkanie?

Zastanawia się nad tym wiele osób poszukujących mieszkania w Grodzisku Mazowieckim. Która opcja jest lepsza? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i możliwości. Statystyki pokazują, że ogólnie Polacy coraz częściej kupują mieszkania mniejsze, na co odpowiadają deweloperzy, z każdym rokiem zmniejszając średni metraż oferowanych lokali. Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego, od 2010 roku przez 6 lat średnia powierzchnia mieszkań, o których budowę wnioskowali deweloperzy, zmalała o 7,7 m2.

Zjawisko to można łatwo wyjaśnić: ceny za metr kwadratowy są zbyt wysokie, aby większość kupujących mogła sobie pozwolić na zakup wielopokojowego nowego mieszkania. Mimo to chęć zakupu mieszkania w ogóle wciąż jest wysoka – wobec tego kupujący decydują się na mniejszy metraż.

Na szczęście nie musi tak być, o czym przekonali się już mieszkańcy nowych budynków na terenie Grodziska Mazowieckiego. W miejscowości takiej jak ta ceny mieszkań są znacznie bardziej przystępne, wobec czego przy tym samym budżecie można sobie pozwolić na większy metraż oraz wyższy standard lokalu.

Grodzisk Mazowiecki – komfortowe mieszkania w przystępnych cenach

Jeśli szukasz lokalu w atrakcyjnej lokalizacji w województwie mazowieckim, zapoznaj się z naszymi propozycjami. Oferujemy mieszkania o różnym metrażu i zróżnicowanych układach. Zlokalizowane są w rożnych budynkach: apartamentowcach oraz w zabudowie szeregowej. Zapoznaj się dokładniej z nasza ofertą i wybierz lokal dla siebie!