Nowe inwestycje mieszkaniowe pod Warszawą

Każdego roku deweloperzy w całym kraju oddają do użytku nowe inwestycje mieszkaniowe o zróżnicowanym standardzie – luksusowe apartamenty, nowe mieszkania, segmenty tworzące nowoczesne osiedla mieszkaniowe z różnymi udogodnieniami, jak również domy wolnostojące oraz domy w zabudowie szeregowej i bliźniaczej. Chociaż Warszawa nie jest tutaj wyjątkiem, nie można jej odmówić roli jaką odgrywa w rozwoju krajowego budownictwa mieszkalnego. W samej Stolicy oraz w miejscowościach pod Warszawą co roku powstają tysiące nowych lokali mieszkalnych oraz setki domów. W bogatej ofercie deweloperów nie sposób nie znaleźć czegoś dla siebie.

Mieszkania, segmenty czy domy – co wybrać?

Decyzja o zakupie nowej nieruchomości z pewnością nie jest prosta. Dlatego przed jej podjęciem warto rozważyć kilka istotnych czynników, od których powinien zależeć nasz ostateczny wybór. Należą do nich:

  • całkowity koszt zakupu nieruchomości (Wbrew powszechnym przekonaniom domy i segmenty mogą się okazać tańsze od mieszkań – ogromną rolę odgrywa tutaj lokalizacja);
  • miesięczny koszt utrzymania nieruchomości (W tym punkcie warto również uwzględnić raty ewentualnego kredytu);
  • oddalenie nieruchomości od ważnych centrów życia rodziny – szkół, miejsc pracy, etc. oraz wynikające z tego koszty dojazdów.
  • faktyczne potrzeby lokalowe rodziny (Ten punkt jest szczególnie istotny w przypadku, gdy z różnych względów nie możemy sobie pozwolić na zakup wymarzonej nieruchomości i jesteśmy zmuszeni pójść na kompromis).

Grodzisk Mazowiecki – dlaczego warto tu zamieszkać?

Deweloperzy ze Stolicy coraz częściej wybierają na swoje inwestycje podwarszawskie miejscowości takie jak Grodzisk Mazowiecki, które charakteryzuje bardzo dobre skomunikowanie z Miastem Stołecznym, a jednocześnie o wiele niższe – w porównaniu z Warszawą – ceny działek budowlanych. To właśnie dzięki niższym kosztom zakupu terenów inwestycyjnych nowopowstające w Grodzisku Mazowieckim mieszkania, segmenty i domy o wysokim standardzie są tańsze od wielu nieruchomości z drugiej ręki zlokalizowanych w ścisłym centrum Warszawy. Ale niskie koszty zakupu nieruchomości to nie jedyne zalety mieszkania pod Warszawą. Taka lokalizacja to przede wszystkim cisza i spokój typowe dla niewielkich miejscowości, których na próżno szukać w rozpędzonych centrach miast. To także możliwość bliższego obcowania z naturą, za którą tak bardzo tęsknią mieszkańcy wielkiej płyty. Warto przy tym pamiętać, iż decyzja o przeprowadzce do Grodziska Mazowieckiego, czy też innej podwarszawskiej miejscowości nie jest jednoznaczna z koniecznością rezygnacji z bogatej oferty kulturalno-oświatowej wielkiego miasta. Bardzo dobre skomunikowanie gmin ościennych z Warszawą – za równo infrastruktura drogowa, jak i środki transportu publicznego – pozwala ich mieszkańcom korzystać z licznych udogodnień oferowanych przez Miasto Stołeczne, jednocześnie ciesząc się wszystkimi urokami posiadania mieszkania lub domu w kameralnym otoczeniu małej, acz bardzo dobrze rozwiniętej i prosperującej gminy.