Skandynawski azyl w Grodzisku Mazowieckim

Styl skandynawski podbija polskie serca, a nasze mieszkania coraz bardziej przypominają właśnie ten powściągliwy typ umeblowania. Za co go tak cenimy? Otóż za jego lekkość, czystość, naturalność… te cechy właśnie chcemy mieć w swoich domach. Sprytnie łącząc elementy estetyczne z funkcjonalnymi stanowi jeden z najbardziej pożądanych celów w tworzeniu własnego wymarzonego M.

Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

Połączenie uniwersalności z wysokim standardem to mix idealny. Styl skandynawski jest dość powściągliwy, nie zawiera bowiem przedmiotów tylko ze względu na to, że są aktualnie modne. Niemniej jednak bierze pod uwagę, że mieszkanie to poważna inwestycja, która powinna być dopełniona w przemyślany sposób, który sprawdzi się na długie lata.
Styl ten wykorzystuje przede wszystkim kolory o spokojnej tonacji, czyli m.in. biel i szarość w przeróżnych odcieniach, pastelowy błękit czy róż. Jest to nieprzypadkowy zabieg mający na celu optyczne powiększenie przestrzeni. Co więcej, mieszkańcy Skandynawii przy użyciu wymienionych kolorów chcieli dłużej zatrzymać naturalne światło w swoich domach. Nie ma tu miejsca dla ciężkich ozdób, a osoby potrzebujące szerszej gamy kolorów mogą wykorzystać w tym celu poduszki.

Pięknie, przestrzennie i… zgodnie z naturą

Styl skandynawski to również naturalne materiały wykończeniowe, głównie drewno i kamień. Odnosi się to również do umeblowania- zazwyczaj używane jest lite drewno, a w przypadku tkanin- bawełna, len itp. Mile widziane są również wiklina, rattan, bambus i trzcina.
Styl skandynawski to przejaw tęsknoty człowieka za prostym życiem blisko piękna natury oraz płynącej z niej harmonii i spokoju. Własne mieszkanie to miejsce, gdzie większość z nas najczęściej chce spędzać leniwy czas relaksując się po długim, męczącym dniu w pracy. Dlatego właśnie ten typ aranżacji tak doskonale wpisuje się w polskie gusta. Nieodłącznym elementem jest tu również przyroda, a więc przestrzenne, dobrze zorganizowane balkony czy ogródki, w których w spokoju możemy poczytać książkę lub najzwyczajniej pobujać się na hamaku.

Również marzysz o stworzeniu własnego skandynawskiego azylu, do którego będziesz chciał wracać? Nie odkładaj tego marzenia na później i zrealizuj je już teraz! Segmenty w Grodzisku Mazowieckim z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Zainteresowany? Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych inwestycji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.